Örökös Ökoiskola

A fenntarthatóság elveinek és gyakorlatának, valamint a környezettudatosságnak az iskolákban és kollégiumokban történő minél hatékonyabb megjelenése érdekében az oktatásért és a környezetvédelemért felelős tárcák 2004-ben közösen létrehozták az „Ökoiskola” címet, melyet 2005 óta minden évben pályázat útján nyerhetnek el a nevelési-oktatási intézmények.

A Cím azon nevelési-oktatási intézményeknek elismerése, amelyek intézményi keretek között átgondoltan, rendszerszerűen és mindennapi gyakorlatukban foglalkoznak a környezettudatossággal, a fenntarthatóságra neveléssel, a környezeti-, és egészségneveléssel. A cím a magyar közoktatásban a fenntarthatóságért adható legmagasabb állami elismerés.

Iskolánk első ízben 2012-ben nyerte el az Ökoiskola címet, másodszor 2016-ban és végül 2019-ben, immár az Örökös Ökoiskal címmel büszkélkedhetünk!