Madárbarát Iskola Program

Az idei tanévben iskolánk elnyerte a Madárbarát Iskola címet.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel együttműködve évek óta több mint 10 költőodú, és három nagyméretű dúcetető segíti intézményünk zöldövezetében vendégeskedő, és az itt költő madarainkat. Az évek során számos faj jelenlétét észleltük már a területen. Rendszeresen költő fajaink például a kék cinke, zöldike, időszakos vendégként pedig egy örvösgalamb pár is költ a kertünkben. Idősödő fáink otthont adnak a harkálynak, kerti tavunk pedig egész évben itatóként funkcionál tollas vendégeink számára.
Iskolánk tanulói a téli időszakban folyamatosan gondoskodnak a madarak etetéséről, tél végén pedig a költőodúk karbantartásáról. Természetismeret szakkörön iskolánk legifjabb tanulói is komoly elhivatottságra tesznek szert már a kezdetektől fogva a természetvédelem iránt, ami iskolás éveiket intézményünkben végigkíséri.

 

Hozzászólások lezárva.